Podiatrie

Nauka zabývající se lékařským studiem a komplexní péčí (např. diagnostickou, terapeutickou a rehabilitační) o chodidla, nohy, dolní končetiny též podologie

V Salonu Bianca je kromě ostatních služeb je již od počátku pozornost zaměřena zejména na péči o nohy.

Podiatrické vzdělávání je doplnováno vzdělávacích systémem, který nabízí česká Podiatrická společnost, certifikační vzdělávací centra, odborná zařízení.

Ortonyxie – aplikace nehtové špony podofix, podostrip

Ortonyxie – aplikace nehtové špony podofix, podostrip

ZARŮSTAJÍCÍ NEHTY

Proč nehty zarůstají?

1. špatné zastřihávaní - 90% postižených. Nehty se musí stříhat rovně, zapilovat, aby nehet netrhal ponožky, a jemně zkosit ostré hrany, aby nehet neporanil sousední prstec (nezastřihávat do hloubky, nestříhat do obloučku)

2. neustálý tlak na nehtové lůžko - běžci, fotbalisté, hokejisté… Pořiďte si kvalitní obuv, která nesmí být úzká ve špičce (ani od značkového výrobce), vhodné jsou gelové návleky na prst, které se na sport navléknou na palec, jsou k dostání v prodejnách zdravotnických potřeb.

3. nevhodně zvolená obuv - příliš úzká ve špičce nebo příliš krátká. Máte-li druhý prstec delší než palec, musíte obuv vybírat podle delšího prstu. Pokud se vám při zkoušení pokrčí, volte obuv podle palce + půl až celé číslo obuvi. Špička obuvi je vhodná dle typu chodidla spíše rovná.

4. mykóza (plíseň) - důsledná léčba antimykotiky. V počátečním stadiu je možné volit volně dostupná z lékárny, při hlubokém postižení nehtu doporučuji návštěvu zkušeného kvalitního dermatologa. Na nehet jsou určeny kapky, které vtečou i do valů a pod nehet, do meziprstí patří také kapky, neboť se dobře vstřebají a nevytváří vlhké teplo = živná půda pro plísně. Mast je vhodná na plosku nohy, případně na nehet.

5. dědičnost - prevencí je důsledné správné stříhání nehtů, kontrola stavu a při jakémkoliv problému včasná návštěva podiatra nebo zkušeného pedikéra.

Jak předejít zarůstání nehtů?

Nejúčinnější prevencí je výběr pohodlné obuvi, nejlépe usňové, omezení námahy nehtového lůžka a také správný postup pedikúry (zastřihávání nehtů do rovna).

Dbejte též na to, aby zastřižený nehet nebyl příliš krátký, zde by také mohlo hrozit riziko zarůstání.

Pokud je problém dědičný, doporučuji kromě toho návštěvu lékaře, který vyšetří plosku nohy na přístrojích a zhotoví vložky do bot na míru.

Pro nadměrně namáhané palce (např. fotbalisti) existují speciální ochranné návleky na palec.

PRINCIP NEHTOVÉ KOREKTURY: Dlouhodobým tlakem jemné síly působit na okraje nehtu, aby došlo k jejich postupnému narovnání.

Délka rovnání je přímo úměrná mnoha faktorem jako jsou: : dědičné vlivy, rozsah poškození a příčina, zdravotní stav nehtu a okolní tkáně, obuv, pohybové aktivity, spolupráce a disciplína pacienta.

Obvykle je třeba na aktivaci rovnátka docházet jednou měsíčně po dobu cca 12-18 měsíců.

LÉČBA ZARŮSTAJÍCÍCH NEHTŮ

Léčivé zábaly
Nehtová protetika - unquisan
Péče o diabetickou nohu

Nabízené podiatrické služby:

Spolupráce s lékaři ve specializacích:


praktické lékařství

diabetologie
ortopedie
chirurgie

Ošetření dětí


kuří oka

zarostlé nehty
poradenství o obouvání dětí

Vyšetřování nohou v pedikérské praxi


poradenství

doporučení korektivních pomůcek
rehabilitační cvičení

Vyšetřování a mobilizace funkčních blokád kloubů


případně tapování dolních končetin

oslabených, přetížených
nebo poškozených svalů

Ortonyxie


rovnání nehtových plotének

pomocí nehtových špon


Thajská masáž nohy


vycházející z tradic čínské medicíny

uvolňování svalů, vaziva
stimulace energetických drah těla
relaxace
Zábaly


parafínové
čokoládové
prohřívání
aromaterapie
výživa