Masáž SU-JOK + parafínový zábal

Su-Jok je léčebná metoda, která je diagnostická i léčebná. Působí způsobem, který zmírňuje nejrůznější typy a intenzity bolestí našeho těla, umožňuje jednoduchou a dostupnou první pomoc při akutních onemocněních i úrazech, napomáhá léčbě funkčních poruch v těle, stabilizuje stav nemocného. Metodou Su-Jok je možné zlepšit i průběh dlouhodobých chronických onemocnění.

Masáže rukou rozproudí nejen krevní oběh a uvolní svaly a klouby, ale také výborně nastartují lymfatický systém, který ruce detoxikuje. Ruce se po masážích stávají podstatně citlivějšími a lépe fungují.

Masáže tedy slouží i jako prevence závažných chorob a poruch i pohybových potíží, např. tenisový loket, syndrom karpálního tunelu, zatuhlost, artróza, při rekonvalescenci.

Zejména syndrom karpálního tunelu je v dnešní době civilizační onemocnění a způsobuje poškození středního nervu v karpálním tunelu. Jedná se o útlakový syndrom, který vzniká často jednostranným namáháním nebo po úrazu rukou.
Pomocí masáží a cvičení rukou lze velmi efektivně zlepšovat stav postižení a při pravidelných masážích dochází někdy zcela k vymizení příznaků. Klientům s těmito potížemi se doporučuje kromě masáží také cvičení a protahování prstů, zápěstí, dlaní i celých rukou. Kromě toho je třeba zajistit správné sezení.

Tuto masážní terapii je možno rovněž používat i jako reflexní, protože vychází z toho, že všechny orgány a části organismu mají svá energetická a nervová, čili reflexní zakončení na různých bodech těla. Díky tomu se na těchto zakončeních projevuje stav náležitých orgánů.

Masáž rukou má za úkol tyto reflexní body stimulovat a správným určením intenzity a druhem přítlaku oslabený orgán posílit nebo utlumit. Takto uvolňuje i pohybový aparát a je proto vhodným doplňkem například při klasické masáži.

Při současně klasické masáži rukou se rovněž ruce nejprve uvolní a rozhýbou. Poté jsou masírovány pomocí pohybů, tahů a tlaků na měkké tkáni zahrnující svaly, pojivovou tkáň, šlachy, vazivo a klouby za účelem vyvolat ozdravný proces. Velmi blahodárně působí i masážní oleje.

Zlepšit tělesnou cirkulaci, ulehčit psychickému stresu, zmírnit bolest, zklidnit určitý orgán nebo oblast a tak dosáhnout blahodárných a prospěšných účinků je možné právě masáží rukou.

Upozornění:

Po masáži Su-Jok je nutno min. cca 2 hodiny odpočívat (klidová poloha rukou), zejména u povolání vyžadujících manuální úkony (řidiči, maséři….)

POZOR! ZÁVAŽNÁ ONEMOCNĚNÍ PATŘÍ DO RUKOU LÉKAŘŮ.

Pro koho je tato masáž vhodná?

Masáž se doporučuje zejména u lidí, kteří pracují s PC, pro maséry, hudebníky…, pro osoby, které využívají jemnou motoriku prstů nebo namáhavě fyzicky pracují.
Je vhodná rovněž pro všechny, kteří chtějí svým rukám dopřát úlevu, relaxaci a odpočinek a upevnit si tak celkové zdraví.

Autorem této metody je jihokorejský vědec, profesor Park Jae Woo, který na základě hlubokých znalostí východní filozofie a medicíny shromažďovaných po tisíce let, ve spojitosti se zákonitostmi západní medicíny, zpracoval vlastní systém a řád léčebných alternativních metod. Jeho přístup je komplexní a to jak v diagnostice, tak i v léčbě. Jeho přístup v sobě sjednocuje indickou, čínskou a egyptskou přírodní léčbu i západní moderní přístupy léčby.

Su-jok prstýnek

Image

Slouží k masírování jednotlivých prstů, vhodný pro individuální použití.

Prstýnky, příp. náramky Su-Jok lze zakoupit v mé provozovně.

Závěrem o Su-Jok

Su-Jok pomáhá s velkým spektrem potíží i nemocí. Vychází z toho, že všechny naše zdravotní obtíže jsou způsobeny hlavně energetickou nerovnováhou v našem těle. Tuto disbalanci Su-Jok dokáže harmonizovat, a tak celkový stav člověka vylepšovat. U nás je spíše alternativní metodou, například v Rusku se s ní ale potkáme i na klasických lékařských klinikách.

Masáži Su-Jok předchází v mé provozovně parafínový zábal k uvolnění a prohřátí svalového a pohybového aparátu.

Nabízené podiatrické služby:

Spolupráce s lékaři ve specializacích:


praktické lékařství

diabetologie
ortopedie
chirurgie

Ošetření dětí


kuří oka

zarostlé nehty
poradenství o obouvání dětí

Vyšetřování nohou v pedikérské praxi


poradenství

doporučení korektivních pomůcek
rehabilitační cvičení

Vyšetřování a mobilizace funkčních blokád kloubů


případně tapování dolních končetin

oslabených, přetížených
nebo poškozených svalů

Ortonyxie


rovnání nehtových plotének

pomocí nehtových špon


Thajská masáž nohy


vycházející z tradic čínské medicíny

uvolňování svalů, vaziva
stimulace energetických drah těla
relaxace
Zábaly


parafínové
čokoládové
prohřívání
aromaterapie
výživa